Tuesday, August 20, 2013

Léto, léto kouzelný...

Léto je přesně takové jaké sem očakávala - krásný a hrozně krátký. Už jen měsíc a zase tu budu sama, fakt to hrozně letí :-/ A taky nepíšu, protože mi odešel NTB, ale moje HF je jako vždy skvělá a koupila mi nový k narozeninám. Každý den mi dorazí.
Miminko spinká a Michael je v práci, tak aspoň v rychlosti sepíšu souhrn léta, už bych se k tomu 100% nedostala :D
Snažíme se cestovat, ale zase na druhou stranu i šetřit. Takže cestujeme dálky, ale i v New Jersey :-)
Vzdálenější:
 Hned zpočátku jsme byli ve Washington, DC - krásné místo - upřímně jsem si to tam zamilovala. Je tam spousta památek a muzeí a všechno je zdarma - ideální! Byli jsme v leteckém muzeu či v židovském - a to bych nebyl já, abych si nenafotila celou jednu exhibici a pak zjistila, že je to zakázaný :-D Jinak Bílý dům, memorialy... to všechno jedna velká nádhera, ale nejvíc mne okouzlil velký pán - Lincoln! Jeli jsme s Megabusem - tam i zpět nás to dohromady vyšlo 12USD a bydleli jsme ve Virginii - metrem do centra asi tak 30 minutek. Jedinou vadou na kráse bylo to, že jsem byla jako vždy šikovná a ukopla si palec, což dost bolelo.


 NYC
 
 Nejvíc jsem se těšila na Niagáry a takz  bylo proč. Bylo to spojené s 1000 ostrovy, což byla spíš plavba lodí - neurazí nenadchne. Ale další den na Niagárech... Pááni, něco tak nádherného jsem ještě neviděla. Ten hluk valící se vody, kapičky padající na obličej a krásný výhled - tím se to pro mne stalo nejkrásnějším místem na světě. Opravdu jsem se do nich zamilovala a ještě plánuji se tam v průběhu pobytu vrátit, ale už sama a ne s tour.

1000 Islands

Niagara Falls


Taky jsme si zaplatili sezónní vstupenku do SixFlags - Great Adventure i Hurricane Harbor. Jezdíme tam v ty víkendy, které jsou prázdné. V životě bych neřekla, že jsem takový strašpytel :D


Pláž mám cca hodinku autem, takže další ideální víkend byl na světě :-) jeli jsme ještě s další au-pair. Oceán je chladnější, ale je to nádhera!


Minulý týden si moje HM vzaa dovolenou a dala volno i nám. Zajeli jsme si tedy do Atlantic City (s otevřenou BoardWalk přece jen hezčí) a na nejjižnější část NJ - Cape May. Tady jsme byli u bunkru, majáku(můj první), potopené lodi(vrak),věži z 2.sv.v. a na pláži - kosa, ale i tak jsme se čvachtali :-)

 Atlantic City
Cape May
Blízké okolí:
Oslavy 4.7. jsme nakonec strávili v našem okolí, ale i tak to bylo fajné. Prošli jsme si Morristown, kde byl adaptace čtení deklarace a veřer jsme šli na ohňostroj do Florham Parku.


Jersey City a Hoboken - nádherný výhled na Manhattan.


ColorMeRad - 5km běhu, kdy po vás hažou sypké barvy - psina :D a nejvíc sem byla pyšná, že jsme porazili mnohem atletičtějsí holky :D


Historická jízda mašinkou :-D ehm... no prostě nás svezla parní mašinka a byl nám šílenej hic.

Minigolf nás chytil oba.


Sprayground s miminkem - úžasná věc ve vedrech :-)


Ještě se couráme po Memorialech 9/11, ale fotky doudám až budem hotoví :-)
To je tk v kostce asi všechno, jsme furt v pohybu a čas letí. Už si pomalu doplánováváme dovolenou v Orlandu a moc se na ni těšíme, jenže pak to znamená pro Mišicku jet domu :-(


No comments:

Post a Comment